Depilacja laserowa Kalisz. Karboksyterapia. Mezoterapia Igłowa Kalisz - Akademia Zdrowej Skóry

Depilacja laserowa Kalisz

Laser Vectus™ to najnowsza i najnowocześniejsza technologia przeznaczona do trwałego usuwania owłosienia z wykorzystaniem metody depilacji laserowej. System został opracowany przez naukowców Harvard University i posiada certyfikat FDA, który potwierdza skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegów wykonywanych przy użyciu lasera Vectus. W medycznym laserze diodowym Vectus™ wykorzystano wiele nowatorskich rozwiązań, wpływających na jego wyjątkową efektywność kliniczną, bezpieczeństwo, odczucia i komfort pacjenta. Depilacja laserowa nigdy wcześniej nie była tak skuteczna i wygodna!

Vectus™, jako jedyny laser na świecie, wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze – Skintel™ , który automatycznie dobiera optymalne parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii – wiązkę światła bez ryzyka poparzenia. Depilacja laserowa z tym urządzeniem jest zdecydowanie efektywniejsza i w pełni bezpieczna.


Laserowa depilacja, w zależności od obszaru zabiegowego, możne być wykonana przy udziale:

  • głowicy z małym spotem zabiegowym 12mm x 12mm dla większej precyzji w wykonywaniu zabiegów redukcji owłosienia małych partii: depilacja laserowa wąsików, pach lub bikini.
  • głowicy z dużym spotem 23mm x 38mm, który w znaczący sposób skraca czas trwania zabiegów wykonywanych na dużych partiach np. depilacja laserowa pleców lub nóg.

Ile zabiegów depilacji laserowej? Pełna seria wynosi około 6 zabiegów wykonywanych w odstępach 7-8 tygodni. Wyjątek stanowi wykonanie zabiegu depilacji twarzy, gdzie zabiegi powtarzamy co 4-5 tygodni. Przed rozpoczęciem zabiegów depilacji laserowej zapraszamy klientów na bezpłatną konsultację w celu wykluczenia istniejących przeciwwskazań oraz wykonania próby laserowej.


Czy depilacja laserowa boli?

Depilacja laserowa jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezdotykowym. Laser nie uszkadza naskórka, ma za zadanie usunąć włosy (źródło owłosienia), znajdujące się bezpośrednio pod nim. Profesjonalnie wykonany zabieg depilacji laserowej (który prowadzi specjalista kosmetolog, wykorzystując wysokiej klasy laser do depilacji, np. typu Vectus) powoduje uczucie lekkiego, miejscowego pieczenia lub szczypania. Trudno porównać to jednak z bólem, który generuje np. depilacja twarzy woskiem

Depilacja laserowa – jak działa, jakie partie i na ile starcza?

W zabiegu depilacji laserowej chodzi o to, by trwale usunąć niechciane włosy i cieszyć się gładką skórą. Efekty pełnego cyklu zabiegów to delikatna skóra bez nawracającego owłosienia. Już po pierwszej depilacji laserowej redukcja owłosienia wynosi średnio około 40% – efekt jest zatem bardzo widoczny i odczuwalny, jednak by był trwały i estetyczny, należy ustalić ze specjalistą indywidualny terminarz kolejnych zabiegów. Jest on dostosowany do warunków personalnych np. zdrowotnych, dermatologicznych lub ewentualnych chwilowych przeciwwskazań (lisa poniżej).

Depilacja laserowa jest jedną z najszybciej popularyzowanych metod usuwania owłosienia, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Przyczyną jej popularności jest między innymi wszechstronność zastosowań – depilacja laserowa może być wykonana na wielu partiach ciała, o zróżnicowanej intensywności owłosienia. Setkom osób pozwoliła przez to pozbyć się kompleksów związanych z nadmiernym owłosieniem w miejscu zabiegu, np. na rękach, nogach, plecach, klatce piersiowej czy brzuchu.

Depilacja laserowa – przeciwskazania.

W niektórych przypadkach (np. choroby dermatologiczne czy karmienie piersią) nie zaleca się przystępowania do zabiegu depilacji laserowej. Przed cyklem zabiegów depilacji laserowej, specjalista kosmetolog powinien przeprowadzić dogłębny wywiad, w celu wykluczenia wszelkich przeciwwskazań, takich jak:

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby nowotworowe
  • choroby autoimmunologiczne
  • infekcje wirusowe/grzybicze/bakteryjne
  • stosowanie suplementów/ziół fotouczulających
  • opalona skóra
  • zażywanie leków kolidujących z zabiegiem
  • dermatozy
  • aktywna opryszczka
  • depilacja woskiem, depilatorem, pęsetą 4 tygodnie przed zabiegiem

Laserowa depilacja na daną część ciała nie powinna odbywać się w krótszym odstępie niż 5 miesięcy po pierwszym zabiegu. Bywa, że przez przeciwwskazania do wykonania zabiegu lub inne warunki, okresy pomiędzy nimi wynoszą nawet 8 miesięcy. Zabiegi wykonywane powinny być pod okiem specjalisty!

Efekty depilacji laserowej.

Laserowa depilacja daje efekty długoterminowe, jednak ich widoczność zależy w dużej mierze od indywidualnych predyspozycji. Znaczenie ma cykliczny wzrost włosa – u jednych proces ten jest szybszy i intensywniejszy, niż u innych. Osoby o ciemniejszym i grubszym włosie mogą liczyć na lepsze efekty związane z depilacją laserową (np. nogi czy bikini całkowite). Im jaśniejsze owłosienie, tym mniej widoczne efekty. Nie oznacza to jednak, że takie osoby nie powinny interesować się depilacją laserową. Warto skonsultować to ze specjalistą, który odpowiedzialny jest za przebieg wizyty – profesjonalne podejście z pewnością przybliży nam trwałe efekty i opisze rezultaty, zależne od rodzaju włosków w miejscu depilacji.